Europa,  Lifestyle

8 romantycznych miast Europy – nasz subiektywny ranking walentynkowy

Ciężko było wybrac….ojj ciężko. Wiele miejsc, które odwiedziliśmy można by uznac za romantyczne. Po głębszym jednak namyśle doszliśmy do wniosku, że dużo z nich za takie uznajemy, bo działo się tam coś związanego z rozwojem naszego związku, a niekoniecznie wszyscy mogą tam poczuc romantyczną atmosferę. Wybraliśmy zatem miasta, które i odegrały jakąś rolę w naszej miłosnej historii i w których faktycznie „love is in the air” 🙂

Vamos?


Zapraszamy na travel – love story. A o naszej miłosnej historii poczytacie tutaj.

Lecimy od ostatniego miejsca:

8. Praga

Byliśmy 2 razy, w czym jeden świętowaliśmy naszą drugą rocznicę ślubu. Romantycznie na starówce, szczególnie przy pełni księżyca.

7. Granada

Bajkowe ogrody i majestatyczny kompleks Alhambra tworzą magiczną i wyjątkowo romantyczną scenerię do randkowych wypadów. Zdjęcie z jednej z naszych pierwszych wspólnych wycieczek jako para oficjalnie 🙂

6. Paryż

Cóż..może wkraczamy w komercję i brak oryginalności, ale sami sprawdziliśmy, że w tej stolicy miłość wisi w powietrzu! Tu w ogrodach Luwru – romantyczny citybreak jako prezent urodzinowy Tomiego.

5. Rzym

Znów może nie oryginalnie, ale raczej nikt nam nie wmówi, że oklepane i wyczerpane romantycznie. Dla nas chyba najbardziej romantico – Fontana di Trevi.

4. Chania, Kreta

Nieduże portowe miasteczko z weneckimi wpływami, urocze uliczki, knajpki pełne afrodyzjakow w postaci owocy morza, wino i morze. Była świetnym wyborem na miejsce bazowe podczas naszego „urlopu miodowego”.

3. Malaga

To właśnie tu zaczęła się cała nasza miłosna historia. Tu flirtowaliśmy na zajęciach na uniwerku, chodziliśmy na minikanapki i tinto de verano do 100montaditos. Na spacery po paseo maritimo, na wieczorne randki przy zachodzie słońca i nocne oglądanie miasta na tarasie widokowym na Gibralfaro.

2. Wenecja

Nie mogła nie znaleźć się w tym zestawieniu. Jaka by nie była przepełniona turystami, to nic jej nie odbierze romantycznego uroku. Dla nas tym bardziej miłosne miejsce – to właśnie tu się zaręczyliśmy po 5 miesiącach znajomości 🙂

1. Kraków

Nie wiem, czy kiedyś pojawiło się wśród romantycznych miast, dla nas jednak jest na pierwszym miejscu. Głównie dlatego, że spędziliśmy tu połowę naszego małżeństwa. Najlepsze na romantyczne spacery letnimi bulwarami albo rynkiem w zimowej scenerii.

A jakie są Wasze najbardziej romantyczne miejsca? Podzielcie się miłosno-podróżniczymi miejscówkami!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.